Finał konkursu pt. ,,Zdrowe Święta bez nałogów"

Dnia 19.12.2017 r. w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim odbył się finał konkursu pt. ,,Zdrowe Święta bez nałogów", który adresowany był do najmłodszych uczniów.

Brały w nim udział klasy 0 - III. Dzieci w niewielkich zespołach wykonały przestrzenne prace na twardych podkładkach (karton, brystol) przedstawiając korzyści ze spędzania świątecznego czasu bez używek oraz dla porównania - święta z używkami i ich wpływem na zdrowie . Wprowadzeniem do konkursu była prezentacja multimedialna przygotowana przez organizatora Annę Tarkowską, z której uczniowie dowiedzieli się czym jest w ogóle nałóg, od jakich substancji można się uzależnić i jakie konsekwencje ma to dla człowieka. Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii z siedzibą w Nielubi, które wręczyła osobiście nasza Pani Dyrektor Katarzyna Kraus.