Prezenty w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim?

Szkoła Podstawowa im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim przystąpiła do projektu „Zaprogramuj przyszłość” organizowanego przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania, związanego z nauką programowania.

Trzej nauczyciele odbyli kurs przygotowujący do realizacji zajęć w kl. I – III, otrzymując po tablecie jako pomoc do rozwijania kompetencji cyfrowych. Szkoła wyposażona została w trzy roboty wraz z tabletami do ich obsługi, zestaw mechatroniczny i matę edukacyjną do programowania off-line. Każdy
z nauczycieli, na podstawie otrzymanych scenariuszy, przeprowadzi z klasą po 30 godzin dydaktycznych zajęć, w czasie których uczniowie będą wdrażani w tajniki programowania. Założeniem zajęć jest działanie, używanie i realizowanie pomysłów, tak więc dzieci będą się bawiły, dzieliły wiedzą i pomysłami i współpracowały w realizacji zadań.

W dniu 19 grudnia 2017 r. zakończone zostały dostawy sprzętu do szkoły. Po przerwie świątecznej planowane są pierwsze zajęcia, w których mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas I – III.

Po wstępnej prezentacji sprzętu widzimy, jak wielkie jest zainteresowanie uczniów. Liczymy, że realizacja projektu „Zaprogramuj przyszłość” będzie wartościową formą nauki logicznego myślenia, rozwijania kreatywności oraz efektywnej, twórczej pracy grupowej.